OpenCart - modul pro EET

Od 1. 3. 2017 vznikne povinnost evidovat tržby internetovým obchodům. Máme připravený modul pro OpenCart, který se o tuto činnost spolehlivě postará za vás a data do systému EET zašle. Pokud hledáte jednoduché a skutečně funkční řešení pro OpenCart, jste zde správně.

Na rozdíl od konkurenčních řešení tento modul skutečně vyhovuje zákonu o EET (zákon č. 112/2016 Sb.). Pokuty za neplnění povinnosti nebo za špatně splněnou povinnost jsou příliš vysoké, nevyplatí se něco zanedbat. Modul jsme programovali s ohledem na správnost odesílaných dat a jednoduchost. 

Objednat EET modul pro Opencart

EET účtenka 

Vlastnosti modulu

 • Srozumitelná konfigurace v administraci eshopu.
 • Odesílá elektronické EET účtenky, jak vyžaduje zákon (lze nakonfigurova v nastavení, v jakých případech bude účtenka odeslána).
 • V nastavení lze jednoduše nakonfigurovat, jaké tržby evidovat (založeno na platební metodě).
 • Instalace certifikátu může být z bezpečnostních důvodů mimo prostor webu.
 • Správně rozpočítává DPH do jednotlivých daňových tříd (základy daně pro 10 %, 15 % a 21 % vč. výše DPH pro tyto skupiny).
 • Možnost přepnout produkční prostředí nebo playground - testovací prostředí, ověřovací nebo ostrý mód pro testování.
 • Umí přepočítat cizí měny na CZK (tržba do EET se odesílá vždy v CZK).
 • Modul správně pracuje s nákupem voucheru (čerpání nebo zúčtování).
 • Modul správně pracuje s čerpáním voucheru (čerpání nebo zúčtování).
 • V administraci je stránka s přehledem všech tržeb odeslaných do systému EET přes eshop (s možností filtrování nebo vyhledávání třeba podle čísla objednávky). Na stránkách finanční správy nejsou tato data k dispozici jen tak, je třeba o ně zažádat, zpracování trvá často celý den. Data se tam navíc aktualizují jednou za několik hodin.
 • Možnost zdatat storno - jakoukoliv tržbu odeslanou do EET můžete pohodlně z administrace stornovat.
 • Možnost znovu zadat nepovedené - tržby, které se nepodařilo správně odeslat do systému EET (např. z důvodu výpadku sítě nebo odmítnutí serverem EET), je možné pohodlně z administrace znovu odeslat.
 • Automatické znovuodeslání - systém se sám pokusí neodeslané tržby odeslat automaticky znovu.
 • Ruční zadání. Tržbu můžete zadat ručně s libovolnými údaji (také storno). Toto řeší situace, kdy zákazník vrátí pouze část zboží a je potřeba provést částečné storno.
EET ukázka výpisu

V administraci eshopu je stránka s nastavením a se základní nápovědou k EET. Konfigurace je srozumitelná. Pokud si s nastavením nebudete vědět rady, napište nebo zavolejte nám, rádi pomůžeme.

Pro větší přehlednost jsme doplnili stránku s přehledem všech tržeb, které byly do systému EET z eshopu odeslány, zároveň je možné rovnou zadat storno, znovuodeslat datovou správu (v případě chyby) nebo tržbu zadat ručně.

EET info ukázka 

Modul funguje bez chyb a do EET odesílá data správně - modul je testovaný  na dvou desítkách malých a středně velkých eshopech.

Instalace a správná integrace složitá není. Přesto doporučujeme, aby instalaci zajistil zkušený uživatel, správce systému nebo programátor. Modul samozřejmě podporuje VQMod a OCmod, takže nedochází k přepsání žádných souborů na serveru. Může se stát, že po instalaci nebude EET modul správně fungovat. Každý běžící OpenCart je zkrátka jedinečný - většina obchodníků používá nějakou vlastní šablonu (ať už koupenou nebo vytvářenou na zakázku) a většina obchodníků má obchod více či méně upravovaný. Modulů pro platbu a pro dopravu existuje celá řada. Z těchto důvodů není na 100 % možné naprogramovat univerzální modul, který bude bezvadně fungovat všem ihned po instalaci. Nekdy je dokonce nezbytná úprava samotného modulu tak, aby správně započítával vše, jak má.

EET DPH 

Modul testujeme na čisté instalaci OpenCartu verze 1.5 a 2.0 (až do verze 2.3), kde funguje bez problémů.

Objednat EET modul pro Opencart

Pokud si na instalaci modulu netroufáte, nabízíme pomoc. Nabízíme také úpravu modulu podle přání, doplnění nebo přidání nových funkcí. Pro zprovoznění na starších verzích OpenCartu nás kontaktujte, rádi modul upravíme tak, aby fungoval i u vás (napr. 1.4 nebo starší).

EET detail zprávy 

Předpoklady pro instalaci

 • Funkční OpenCart v kompatibilní verzi (v současné době otestováno na 1.5.2, 1.5.4, 1.5.5, 1.5.6 + zatím nepublikované verze 2.0.0, 2.2.0 a 2.3.0)
 • V eshopu správně nastavená Česká koruna (správná zkratka je CZK)
 • V PHP nasintalované rozšíření SoapClient. Bývá obyvkle všude dostupné, ale je dobré si informaci ověřit. Doinstalování nebo zapnutí tohoto rozšíření ze strany podpory webhostingu by měla být maličkost.
 • Podpora OpenSSL v PHP (bývá všude, je to skoro nezbytnost).
 • PHP aspoň ve verzi 5.4 (modul funguje i v nižší verzi, ale jistota je 5.4).
 • Mít vlastní certifikát pro EET (viz Daňový portál).
EET nastavení

Plány do budoucna

Modul ve funkční podobě je na světě pár týdnů a neustále jej rozvíjíme.

 • V nejbližších dnech bude dostupný modul pro OpenCart 2.x.
 • Vyřešit cenu za použité zboží. Podle zákona o EET je třeba částku za použité zboží odesílat v přísušné kategorii datové zprávy. Tento problém je příliš složitý a chceme, aby EET modul obsluhoval pouze evidenci tržeb a nic dalšího. Proto v nejbližších dnech vydáme další modul, kterým bude možné v eshopu označit použité zboží. Tento modul bude kompatibilní s EET modulem.
 • Některé popisky nejsou v překladových souborech, ale jsou tzv. natvrdo v šabloně. Jde zejména o stránku s nastavením evidence tržeb. V nejbližší době plánujeme vydat novou verzi modulu, kde budou všechny řetězce na jednom místě. K tomuto řešení jsme přistoupili hlavně z časových důvodů (a také z toho důvodu, že EET se týká jen firem v ČR). Vlastní překlady do angličtiny ale neplánujeme.
 • Multistore podle zájmu, tuto funkci modul nepodporuje.
 • Jakékoliv další nápady, které ušetří čas a práci, vítáme.
EET ruční zadání

Cena

Modul nabízíme za cenu 2200 Kč v případě, že si instalaci zajistíte sami. Instalaci a ověření správné funkčnosti našeho modulu provedeme za cenu 1800 Kč (v ceně je i mírná úprava modulu tak, aby fungoval u vás).

Větší zásahy (zakázkové úpravy, modifikace a rozšíření nebo instalace na nekompatibilní instalace eshopu) provádíme v obvyklé hodinové sazbě (500 Kč/hod.).

Pokud si objednáte modul i instalaci modulu, nabídneme vám rozšířenou podporu (pomoc s vydáním a instalací certifikátu, pomoci se zorientovat v EET).

Instalaci provádíme obykle do 5 dnů (po platbě). Instalaci modulu v den objednání provedeme za příplatek 25 %.

Modul lze použít pouze na eshopu na uvedené doméně (modul lze nainstalovat pouze do jednoho eshopu).

EET nastavení  

Pokud máte dotazy ohledně fungování modulu, kontaktujte nás. Můžete využít e-mailový i telefonický kontakt.

Závěrem

Chápeme, že EET je pro všechny obchodniky a podnikatele velká zátěž - finanční a byrokratická. Nechceme v žádném případě těžit z cizího neštěstí a parazitovat na tom, že vláda uvalila na všechny tuto povinnost. Proto nabízíme jednoduchý ale funkční modul (ale s pokročilými funkcemi) s dobrou a rychlou technickou podporou (telefon, e-mail) za rozumné peníze.

EET nastavení

Objednat EET modul pro Opencart

Jistě najdete i levnější modul, ale ověřte si, že funguje správně. Porovnejte si vlastnosti dostupných řešení, ověřte kvalitu a rychlost odezvy podpory. Chyba může nastat kdykoliv, pak je otázka, za jak dlouho je váš dodavatel chybu odstranit.  

Nezávazná objednávka   *
  *

  *

Informace o ochraně osobních údajů

* Takto označená pole jsou povinná. Do zprávy napište prosím co možná nejvíce informací. Pokud vyplníte telefonní číslo, zavoláme vám zpět.

Zpět nahoru ˆ