Redakční systém

Redakční systém umožňuje jednoduše publikovat informace na internetu, vytvářet nové stránky a upravovat stávající. Nemusíte přitom vědět, jak tvořit webové stránky a mít odborné znalosti. O vše se postará redakční systém. Artic Studio navíc nabízí redakční systém zdarma.

Redakční systém, který nabízíme, pracuje v běžném internetovém prohlížeči a obsahuje přehledné administrační rozhraní. Nabízíme open source řešení. Jádro systému využívá nejrozšířenější redakční systém Textpattern. To znamená, že redakční systém je nabízen zcela zdarma.

K čemu slouží redakční systém

Redakční systémy jsou systémy, tedy software či program pro správu a tvorbu www stránek. Redakční systém umožňuje každému uživateli bez znalosti programování publikovat informace na internetu nebo měnit stávající stránky.

Nemusí přitom znát programovací jazyk (X)HTML, PHP, JavaScript a další. Redakční systém stránky upraví do potřebné formy. Můžete jednoduše přidávat novinky, publikovat nové články, vytvářet nové webové stránky, přidávat nové sekce a kategorie.

Content management system (CMS), redakční systém, publikační systém. Všechna tato označení znamenají systémy pro snadné vytváření a jednoduchou správu internetových stránek.

Jaké má redakční systém výhody

Všechny publikační systémy pro správu obsahu mají nespornou řadu výhod. Redakční systémy urychlují a značně zjednodušují práci při správě a tvorbě internetových stránek, nemluvě o výrazném snížení nákladů na provoz prezentace.

Porovnejme si klasický web a web s nasazeným redakčním systémem.

 • Kvalitní redakční systém urychluje práci, která je nutná pro aktualizace webu.
 • Redakční systém výrazně snižuje náklady na provoz prezentace. Úpravy webu si může provádět každý sám z kteréhokoliv počítače.
 • Redakční systém obsahuje příjemnou administraci. Díky tomu mohou aktualizace a úpravy www stránek provádět jednoduše všichni.
 • Obsluha systému probíhá snadno pomocí internetového prohlížeče. Úpravy webových stránek můžete provádět z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu.
 • Jednoduché ovládání celého systému, editor je podobný MS Wordu.
 • Redakční systém generuje XHTML validní stránky, které neobsahují žádné syntaktické chyby. Stránky jsou tak přístupnější pro uživatelé a vyhledávače.
 • Nabízené open source řešení je zdarma. V porovnání s konkurenčími firmami můžete za redakční systém ušetřit desetitisíce.

Kde se redakční systém uplatní

Redakční systém najde uplatnění téměř všude. Internetové stránky vytvořené v redakčním systému Textpattern jsou ideálním řešením pro všechny, kdo se o své webové stránky chce pravidelně starat a udržovat je aktualizované.

Kde je vhodné redakční systém použít

V dnešní době je důležité udržovat web stále aktualizovaný. Redakční systém vám umožní web často aktualizovat za nulové náklady. Kde všude se dá redakční systém využít?

 • Portály, katalogy, galerie
 • Komerční webové stránky
 • Osobní webové stránky, neziskový web
 • Weblog, blog
 • Intranet / Extranet

Jaké hlavní funkce má redakční systém Textpattern

Open source redakční systém (Textpattern), který nabízíme, má celou řadu funkcí, které jsou nezbytné pro pohodlný chod a kompletní správu webu. Podívejme se na některé z nich.

Redakční systém je rozdělen na dvě části – administrační rozhraní a klientská část. Do administračního rozhraní má přístup pouze správce webu. Správce webu může po úspěšném přihlášení kompletně spravovat celý web. Klientská část je určena pro vaše návštěvníky. Návštěvník přitom vidí pouze webové stránky a nepozná, že jsou vytvářeny redakčním systémem.

 • Správa uživatelů a několika uživatelských oprávnění.
 • Možnost úpravy stránek pomocí WYSIWYG editoru (editor podobný MS Wordu).
 • Nahrávání obrázku, PDF souborů a dalších bez nutnosti použití FTP.
 • Redakční systém umožňuje vytvářet tzv. SEO URL (přátelské URL adresy), adresy stránek vhodné pro vyhledávače i uživatele.
 • Možnost povolit komentáře od čtenářů.
 • Jednoduché ovládání, podrobná online nápoveda.
 • Systém obsahuje detailní statistiky přístupů (odkud uživatel přišel na stránky, kde se pohyboval, v jakou hodinu).
 • Nastavení času, kdy se má článek zobrazit na webu.
 • Efektivní fulltextové vyhledávání.

Kolik stojí redakční systém?

Redakční systém Textpattern, je open source řešení a je zdarma. Je však nutná správná instalace na webový server, nastavení a modifikace systému, vytvoření šablon a sekcí. Připravili jsme pro vás tabulku, která porovnává ceny redakčních systému od nás a od konkurence.

Porovnání cen redakčního systému, který nabízí Artic Studio a komerční redakční systémy od konkurence
Naše řešení Komerční redakční systém
Cena licence zdarma 5 000 Kč – 50 000 Kč
Instalace systému 3 000 Kč 3 000 Kč a výše
Nastavení a modifikace systému zdarma 3 000 Kč a výše
Měsíční paušál neplatí se 0 Kč – 5 000 Kč/měsíc
Grafický design 4 000 Kč (podle našeho platného ceníku) 4 000 Kč – 8 000 Kč
Naplnění prezentace texty a dalšími daty 3 000 Kč (podle našeho platného ceníku) 4 000 Kč – 6 000 Kč
Textpattern obsahuje mnoho funkcí. U komerčních projektů je nutné zvlášť dokopit tzv. moduly. Jejich cena je u konkurence různá.
Uživatelské komentáře v ceně 1 000 Kč – 5 000 Kč
Fulltextové vyhledávání v ceně 1 000 Kč – 5 000 Kč
Dynamická mapa webu v ceně 1 000 Kč – 5 000 Kč
XML Google Site Map v ceně 1 000 Kč – 5 000 Kč
Celková cena od 6 000 Kč 23 000 Kč – 80 000 Kč

Přejděte na redakční systém

Oslovila vás naše nabídka na redakční systém? Rádi vám pomůžeme s instalací a nastevením systému. Napište nám, rádi vám vytvoříme cenovou kalkulaci. Do popisu zprávy uveďte prosím co možná nejvíce informací.

Nezávazná objednávka   *
  *

  *

Informace o ochraně osobních údajů

* Takto označená pole jsou povinná. Do zprávy napište prosím co možná nejvíce informací. Pokud vyplníte telefonní číslo, zavoláme vám zpět.

Zpět nahoru ˆ