Počet indexovaných stránek

Zjistěte si počet indexovaných stránek ve vyhledávačích. Pokud se vám počet zdá nízký, někde je chyba.

Nejen pro SEO je důležité vědět, kolik stránek z vašeho webu vyledávače indexují. Nezná-li vyhledávač všechny stránky, nemůže na ně přijít žádný návštěvník z vyhledávače a zbytečně klesá návštěvnost. V tom horším případě i obchodní užitek.

Použití nástroje pro změření počtu indexovaných stránek

Použití nástroje je jednoduché. Do políčka zadejte URL adresu stránek, u které chcete zjistit počet indexovaných stránek. Výpočet trvá několik málo vteřin, mějte proto strpení.

Počet indexovaných stránek

Počet indexovaných stránek je nízký?

Pokud se vám zdá počet indexovaných stránek menší, než je skutečný počet stránek, je někde chyba. Jaké mohou být příčiny?

  • Špatná struktura URL adres, příliš mnoho parametrů v URL. Vyhledávače nemají URL s více než třemi parametry v lásce a takové stránky většinou nezaindexují.
  • Špatná přístupnost webových stránek. JavaScriptové odkazy, flashové menu a další metody, s kterými vyhledávače neumějí nakládat. Můžete vytvořit alternativní navigaci (klasické odkazy, mapu webu), která pomůže zaindexovat celý web.
  • Sessions proměnná v URL adrese. Použitím Session proměnné v URL adrese vzniká nekonečné množství adres a webových stránek. Vyhledávače takové stránky neindexují. Odstraňte z URL přebytečná data.
  • Stáří webu. Vyhledávačům může trvat i měsíc i déle, než objeví všechny stránky.

Příčin může být samozřejmě daleko více. Snažili jsme se vypsat nejzásadnější a nejčastější příčiny. Přečtěte si článek, jak má vypadat správná struktura URL adres a možná přijdete na to, kde je chyba.

Máte nějaké nápady na vylepšení? Napište nám, budeme velice rádi za každý postřeh.