Měření konkurenčnosti klíčových slov

Správný výběr klíčových slov je prvním krokem při SEO. Složitost SEO optimalizace se odvíjí od jejich konkurenčnosti. Změřte si konkurenčnost vybraných klíčových slov.

Správně navržená klíčová slova jsou důležitým a silným SEO faktorem. Klíčové slovo musí přesně vystihovat dané téma a musí být také vyhledávané. Zároveň je potřeba zvolit takové klíčové slovo, které není příliš konkurenční. Náklady na SEO optimalizace pro vyhledávače jsou jinak vysoké.

Konkurence klíčového slova udává počet nalezených internetových stránek, které zadané klíčové slovo také obsahují. Čím více takových stránek je, tím více SEO je potřeba provádět.

Použití nástroje pro měření konkurence klíčových slov

Do políčka zadejte klíčové slovo nebo frázi, kterou chcete otestovat. Po několika vteřinách dostanete počet výskytů v jednotlivých vyhledávačích.

Zjistit konkurenčnost klíčového slova

Konkurenčnost klíčových slov

Měření konkurenčnosti klíčových slov je ve skutečnosti daleko složitější proces. Tento nástroj vám pomůže udělat si základní představu o složitosti.

Míra konkurence

Přibližně do 500 000 výskytů v Google mluvíme o nízké konkurenčnosti, 1 000 000 výskytů znamená středně vysokou konkurenci, 3 000 000 výskytů je silná konkurence. Nad 3 000 000 výsledků v Google může být SEO nákladný proces, ale také nemusí.

Máte nějaké nápady na vylepšení? Napište nám, budeme velice rádi za každý postřeh.