Budování a tvorba zpětných odkazů (linkbuilding)

Zpětné odkazy zlepšují pozici stránek ve fulltextových vyhledávačích a nejen to. Sami jsou obrovským zdrojem návštěvnosti. Každý zpětný odkaz je jakoby hlas (reference) pro vás.

Dnešní fulltextové vyhledávače přikládají velký význam zpětným odkazům. Proč je tomu tak? Protože se předpokládá, že nikdo nebude odkazovat na nekvalitní webové stránky.

Co jsou zpětné odkazy

Pokud na své stránky umístíte odkaz na jiný web (odkážete na něj), vytvoříte zpětný odkaz (back link). V tomto případě se jedná o externí zpětný odkaz, odkaz z cizího webu. Zpětné odkazy mohou být také interní – vzájemné propojení stránek uvnitř jednoho webu.

Proč je tvorba zpětných odkazů důležitá

Nepodceňujte budování zpětných odkazů. Externí zpětné odkazy (odkazy na web z cizích stránek) přímo zvyšují návštěvnost webových stránek (přivádějí návštěvníky) a jsou důležité pro SEO optimalizace stránek pro fulltextové vyhledávače.

Externí zpětné odkazy také zvyšují kvalitu stránek – zvyšují rank stránek (hodnocení, Google PageRank, Jyxo rank). Díky tomu stránky získají lepší postavení ve fulltextových vyhledávačích. Web, který má tisíce zpětných odkazů je jistě kvalitnější a hodnotnější (má více hlasů) a předpokládá se, že je pro uživatele důležitý (mnoho lidí na něj odkazuje). Proto takový web bude dosahovat lepších výsledků ve vyhledávačích. Budování zpětných odkazů se také nazývá linkbuilding.

Tvorba zpětných odkazů – jak na to?

Jak získat zpětné odkazy? V zásadě je mnoho možností. Některé jsou složité a zdlouhavé, některé méně. Vždy je potřeba dodržet určitý postup (např. odkazy vyměňovat pouze s kvalitním stejně tématicky zaměřeným webem atd.).

  • Registrace do katalogů a speciálních odborových databází
  • Zpětný odkaz se dá i zaplatit (zakoupit nebo prodat)
  • Placené odkazy ve vyhledávačích
  • Psaní článků, publikování
  • Výměna odkazů
  • Příspěvky v diskuzních fórech

Kolik stojí tvorba zpětných odkazů

Při budování (vytváření) zpětných odkazů je nutné dodržet určitá pravidla a formu. Je potřeba správně zvolit klíčová slova, správně zvolit text odkazu a odkazy umisťovat pouze na kvalitní weby. Ceny jsou orientační.

Tvorba zpětných odkazů (linkbuilding)
Vytváření zpětných odkazů pro zvýšení návštěvnosti webových stránek ceny jsou smluvní

Máte zájem linkbuilding?

Napište nám a rádi vám pomůžeme vybudovat kvalitní zpětné odkazy, které vám pomohou získat cílenou návštěvnost a nové zákazníky. Objednávka je nezávazná.

Nezávazná objednávka   *
  *

  *

Informace o ochraně osobních údajů

* Takto označená pole jsou povinná. Do zprávy napište prosím co možná nejvíce informací. Pokud vyplníte telefonní číslo, zavoláme vám zpět.