Copywriting - úspěšné texty pro web a SEO

Kvalitně napsané texty na webových stránkách dokáží upoutat pozornost čtenáře, zaujmout a prodat. Pro úspěšný firemní (obchodní) web jsou kvalitní texty na webu více než nezbytné. Umění, jak psát kvalitní texty pro web se říká web copywriting. Web copywriting také pomáhá zvyšovat přirozenou návštěvnost (SEO).

Dobře napsaný obchodní text má na webu obrovský vliv na úspěšnost a přímý vliv na prodej. Pokud návštěvník nenajde text (informace), kterým bude rozumět, webové stránky rychle opustí a půjde jinam. Konkurence na internetu je velmi blízko.

Copywriting pomáhá v SEO a zvyšuje návštěvnost

Správně napsaný text také dokáže zvýšit návštěvnost webových stránek a tvoří základ pro kvalitní SEO optimalizaci. Šikovný copywriter používá bohatý jazyk a vytváří tak velice hodnotný text, který obsahuje nepřeberné množství synonym a slovních spojení. Stránky tak budou dosahovat lepších výsledků ve fulltextových vyhledávačích při vyhledávání klíčových slov a frází právě díky bohatému textu.

Jak vypadá kvalitní text pro web

Návštěvníka na webu musíte ihned zaujmout. Jinak odejde. V kameném obchodě zákazníka osloví šikovný prodavač, který popíše zboží a vysvětlí jeho výhody. Na internetu je obchodníkem právě textová informace.

Textem můžete přesvědčit, že vy jste ti praví, nebo naopak úplně odradit. Lidé si webové stránky více prohlížejí, než čtou. Víte, jak na čtenáře zapůsobit pomocí textu a donutit ho číst?

Přehledná grafická úprava textu

Podle různých studií je zřejmé, že lidé internetové stránky čtou jinak než tištěný dokument. Návštěvníci se nezdržují čtením celého textu, ale očima přeskakují z odstavce na odstavec a hledají záchytné body. Texty by proto měly být správně členěné do odstavců s krátkými, působivými větami opticky oddělované nadpisy. Důležité informace je potřeba zvýraznit (tučný text, kurzíva).

Krátký, konkrétní text s jasným cílem

Největší chybou webových stránek jsou zbytečně dlouhé texty, které nikdo číst nebude. Lidé se zajímají pouze o konkrétní informace. Je proto lepší psát kratší texty s jasným cílem, které upoutají pozornost čtenáře.

Zajímavé nadpisy připoutávají pozornost

Záchytné body v textu jsou především nadpisy. Pokud je nadpis zajímavý, návštěvník si přečte následující odstavec. Kolikrát jste si přečetli článek na internetu, protože měl zajímavý nadpis, který připoutal vaši pozornost?

Srozumitelný a příjemný jazyk

Stejně jako obchodník v kamenném obchodě, který skvěle vysvětluje výhody svého výrobku jazykem, který je vám blízký a kterému rozumíte, měla by i webová stránka naladit příjemnou atmosféru a mluvit jazykem lidí. Je lepší vyhýbat se odborným nebo cizím výrazům, které zná málo čtenářů.

Gramatická správnost textu bez překlepů a chyb

Jak na vás zapůsobí společnost, která má na webu gramatické chyby nebo překlepy? Vypadá to jako maličkost, ale jedna chyba dokáže zákazníka úplně odradit. Chyby na stránkách nebudí velkou důvěru.

Kolik stojí web copywriting – psaní textů pro web

Ceny jsou počítané za 1 NS (normovaná stránka). Ceny jsou orientační.

Psaní textů pro webové stránky (web copywriting)
Web copywriting – psaní textů pro web 500 Kč - 1000 Kč za jednu NS

Máte zájem o web copywriting?

Napište nám a rádi vám pomůžeme napsat kvalitní texty na webové stránky, které zaujmou a dokáží prodávat. Objednávka je nezávazná.

Nezávazná objednávka   *
  *

  *

Informace o ochraně osobních údajů

* Takto označená pole jsou povinná. Do zprávy napište prosím co možná nejvíce informací. Pokud vyplníte telefonní číslo, zavoláme vám zpět.