Grafické návrhy webových stránek

Vzhled vašich webových stránek je první věc, se kterou se návštěvník setká. Podle vzhledu se rozhodne, jestli web blíže prozkoumá nebo jestli ho opustí.

Podle statistik opouští webové stránky více než 85 % návštěvníků kvůli špatnému designu. Nabídněte proto kvalitní a příjemný design, který na první pohled zapůsobí.

Postup vytvoření grafického návrhu webových stránek

Počínaje základním rozvržením webové stránky, výběrem vhodných barev a ilustračních fotografií vytváříme příjemný a čistý grafický design. Myslíme přitom na návštěvníky a klademe důraz na přehlednost. Grafické návrhy vytváříme dostatečně kontrastní, písmo dost veliké a čitelné. Grafické návrhy, které vytváříme, nejsou samoúčelné. Vždy vyjadřují cíl a zaměření internetové prezentace.

Idea, nápady a myšlenky

Ačkoliv to tak nevypadá, samotný vzhled webových stránek je až na konci procesu jejich vývoje. Než začneme vytvářet webové stránky, chceme znát vaši ideu. Z myšlenky vychází celá filozofie internetové prezentace. Podmínky webu je třeba přizpůsobit potenciálním návštěvníkům (zaměření na cílovou skupinu). V této fázi vytváříme představu, jak, proč a pro koho budou stránky fungovat.

Seznam, požadavky

Z myšlenky vychází požadavky. Ve fázi vytvoření seznamu zapisujeme veškeré položky, které bude web obsahovat. Seznam kombinujeme jak s našimi nápady a vašimi požadavky, tak s obvyklými položkami, které nesmějí chybět na žádném webu (úvodní strana, kontakt, vyhledávání).

Struktura, hierarchický model webu

Teprve po vytvoření kompletního seznamu toho, co bude web obsahovat, začneme vytvářet jeho strukturu. Jednotlivé položky řadíme do logických celků, vybíráme odkazy, které nesmí chybět na úvodní stránce a odkazy, které se zobrazují na každé stránce. Eliminujeme duplicitní stránky a graficky vytváříme hierarchickou mapu celých internetových stránek.

Hrubý model (wireframe webu)

Při vytváření hrubého modelu (wireframe) rozmýšlíme umístění a velikost jednotlivých odkazů na stránce. Vytváříme základní náhled struktury webu s texty a upravujeme prostor jednotlivých odkazů, přičemž zohledňujeme zvyklosti při vytváření webových stránek, abychom vytvořili naprosto intuitivní prostředí. (snadná uživatelská použitelnost).

Face – konečný vzhled webových stránek

Samotná grafika přichází až nakonec. Po pečlivém výběru korporátních (firemních) barev vybíráme vhodné písmo pro základní text, barvu a velikost písma pro nadpisy a odkazy, vhodné ilustrační fotografie a vytváříme grafické prvky stránky. Vždy zohledňujeme účel prezentace a tomu přizpůsobujeme jak barvy a styl, tak typografii a složitost stránek. Vždy se soustřeďujeme na příjemný a čistý grafický design. Sledujeme poslední trendy ve webové grafice a vytváříme vyvážený sybmiom kreativity a funkčnosti s velkým důrazem na přehlednost.

Grafický design a vnímání uživatele

Každý člověk vnímá grafické prvky na webu jinak. Proto je potřeba grafický design přizpůsobit cílové skupině uživatelů, kteří budou web skutečně používat. Na ty je potřeba zapůsobit. Jinak by měl vypadat internetový obchod s dětským oblečením a jinak stránka realitní kanceláře.

Kolik stojí grafický návrh

Při vytváření designu stránek vám vypracujeme několik variant grafických návrhů, ze kterých si vyberete výsledný styl. Vybraný návrh je pak dopracován a jsou vytvořeny další podsekce webu (např. stránka se seznamem produktů, stránka s detailem výrobku atd.).

Vytvoření grafického návrhu pro webové stránky, volba barev, volba ilustračních fotografií, rozvržení struktury a vytvoření dalších podsekcí webu.
Grafický návrh webových stránek od 3000 Kč do 5000 Kč

Máte zájem o grafický návrh?

Napište nám a rádi vám vytvoříme originální grafický návrh pro webové stránky. Objednávka je nezávazná.

Nezávazná objednávka   *
  *

  *

Informace o ochraně osobních údajů

* Takto označená pole jsou povinná. Do zprávy napište prosím co možná nejvíce informací. Pokud vyplníte telefonní číslo, zavoláme vám zpět.